% 100 Yerli Üretim Sıva Makinası Modelleri. İletişime Geç...

Kara Sıva Makineleri

Kara sıva makineleri, 380 volt elektrik ile çalışmaktadır. Binaların beton dökümü ve tuğla örmesi yapıldıktan sonra kara sıva yapılır. Kara sıva uygulaması için su, kum, çimento ve kireç kullanılır. Kara sıva makinesi, ile yapılan sıva işlemleri el ile yapılanlara göre daha dayanıklı ve pratik olur. 

Sıva makineleri, yapı sektöründe yaygın olarak kullanılan bir inşaat aracıdır.  Normal şartlarda 30 kişinin yapacağı işi 5 kişi ile yapmanıza olanak sağlar. Ayrıca sıva makinesi ile yapılan sıva işlemlerinde zamandan ve insan gücünden % 65 tasarruf sağlanır.

Sıva Makinaları Nedir? 

Sıva makineleri, inşaat sektöründe sıva işlerinde kullanılması için üretilen makinelerdir. Makinalar harç ve sıvayı yüzeye eşit bir şekilde dağıtmak ve katlara taşımak amacı ile kullanır. Sıva makinaları Pistonlu ve Helezonlu olmak üzere iki sınıfa ayrılır. Pistonlu makinalar yüksek katlı binaların sıvanması için uygun olup, gayet dayanıklı ve uzun ömürlü makinalardır. Çünkü kullanımı basit ve belli süreler ile düzenli bakıma ihtiyaçları vardır. Ancak pistonlu makinalar yedek parça ve bakım maliyeti bakımından çok yaygın olarak kullanılan sıva makinalarıdır.

Helezonlu sıva makinaları ise daha çok alçak katlı binaların sıva işlemleri için tercih edilmektedir. Ama helezonlu makina kullanımı basit, arıza ve bakıma çok ihtiyacı olmayan sıva makinalarıdır. Sıva makineleri elektrikli ve dizel motor seçenekleri ile çalışan, genellikle hafif ve taşınabilir bir yapıya sahip makine türüdür. Pistonlu makinalar zeminden 20-22 kat yüksekliğe kadar olan binaların sıvanması için gerekli püskürtme gücüne sahiptir. Helezonlu makinalar ise zeminden en fazla 12-14 katlı binaların sıva işlemleri için kullanıma uygundur. Yatay olarak pistonlu makinalara 100-150 metre hortum eklenir, helezonlu makinalar için bu miktar 60-80 metredir. Mekanik ve elektriksel koruma sistemleri ile donatılmış olan makina sıva makinaları, kullanıcıyı korumaya yönelik üretilir.

Sıva Makinaları Nasıl Kullanılır? 

Sıva makinası, kullanımı oldukça basit olan makinelerdir. Ama ilk olarak, makinenin üst kazanında harç hazırlanır. Harç için gerekli kum, çimento, kireç ve su eklenerek karışım tamamlanır. Hazırlanan harç elekten geçer ve iri ve pompalamada sorun yaratacak taşlar ve vb. maddeler elek üzerinde kalır. Böylece temiz malzeme alt kazana yani transfer kazanına geçmiş olur. Start ve Stop butonları ile temiz malzeme makinanın çalışma türüne göre uygulama alanına kadar uzanan hortum vasıtası ile katlara ulaşır. Makinanın hortumundan çıkan sıva harcını duvara püskürtür.

Sıva Makinalarının Avantajları Nelerdir?

Sıva makinalarının birçok avantajı vardır. İşte sıva makinalarının en önemli avantajları:

  1. Zaman Tasarrufu: Sıva makinaları, işin tamamlanmasını hızlandırır ve zamandan tasarruf sağlanır.
  2. İş Güvenliği: Sıva makinaları, iş güvenliğini artırır ve işçilerin zarar görme riskini azaltır.
  3. Yüksek Kaliteli İş: Sıva makinaları, hazırlanan harcı hemen duvara uygulanması ve püskürtmesi  sayesinde yüksek kaliteli harç hazırlanır. Makine ile yapılan sıva işlemlerinde duvara çivi bile çakılamaz. Betondan farkı yoktur.
  4. Maliyet Tasarrufu: Sıva makinaları, işin daha hızlı tamamlanmasına ve işgücü maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olur.
  5. Daha Az Atık: Sıva makinaları, sıvanın daha verimli bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur ve böylece atık miktarını azaltır.

Search for products (0)

Başa dön
Dil Seçenekleri »
Product has been added to your cart